Sweet Paradise
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


If I told you my secret, you'd never look at me the same.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Listen to your heart

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:07 am

Se plimba pe malul marii privind soarele ce incepea sa apuna , facand-o sa zambeasca.Iubea apusurile de soare , tot timpul iau placut si nu se schimbase acest lucru niciodata.Isi aranja pantaloni scurti de blugi si camasa legata sub sani zambind , vazandu-se cicatricea aceea blestemata de pe abdomen.Ofta incet , fara sa se mai uite pe unde umbla.Nu ii pasa , niciodata nu ia pasat.Avea in mana o acadea si o lingea cu ardoare , fiind o adepta a dulciurilor.
Incepu sa fredoneze o melodie , intr-un stil copilaros invartindu-se uneori fara sa ii pese cine o vede sau ce zice despre ea.Se simtea bine si asta era tot ce conta pentru ea.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:12 am

Prima data cand a pasit in locul asta, nu s-a asteptat la o asemenea libertate, fiind foarte multumit acum de faptul ca a trebuit sa apeleze la niste...prieteni, ca sa spunem asa, pentru a fi trimis aici. Cum nu avea nimic mai bun de facut, plaja ii suna foarte bine asa ca, de cateva ore, tot statea pe-acolo si nu avea de gand sa plece prea curand. Cum adora apa, pierduse notiunea timpului inotand dupa placul inimii asa ca, atunci cand a obosit, observa ca se facuse destul de tarziu, insa putin ii pasa, foamea fiind defapt lucrul ce-l determinase sa paraseasca apa. Se indrepta spre mal, pasin cu greutate pe nisipul ud, trecandu-si o mana prin par in timp ce pantalonii lui scurti de plaja, negrii cu flori rosii, incercau sa scape de surplusul apei.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:16 am

Cum era prea "ocupata" sa fredoneze o melodie si sa sse invarta simti cum se lovi de cineva , aproape cazand pe jos.Isi intoarse privirea copilaroasa spre baiat , ramanand uimita cine era in fata ei.Nu se astepta sa dea de el , nu acolo.Arunca batul de la acadea , zambind copilaros si dulce in acelasi timp privindu-l in ochi.
-Buna straine.spuse zambind stand in fata lui , observand cat de inalt era pe langa ea.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:19 am

Simtind cum cineva intrase in el, isi indrepta privirea spre acea persoana, rece si amenintatoare cum ii era felul. Ridica o spranceana cand o observa pe fata, parandu-i-se cunoscuta, insa nestiind de unde s-o ia. Se lasa o liniste apasatoare intre cei doi dupa ce fata vorbise, Shinsuke inca procesand de unde i se parea atat de cunoscuta, mai ales vocea.
-Buna...cred.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:21 am

Scoase limba la el nemultumita.Se pare ca nu o mai recunoscuse.Chiar asa mult se schimbase?Ei nu i se parea acest lucru , dar na fie ce o fi.
-Emma iti spune ceva?intreba pe un ton usor sarcastic privindu-l inca nemultumita.
Se intamplasera atat de multe in ultimul timp , dar nu putu sa il uite nici pentru o secunda.Zambi copilaros asteptand ca baiatul sa isi dea seama cine era.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:26 am

Marii involuntar si socat ochii cand auzi acel nume, parandu-i-se auzit ca prin vis. Zambi larg, nevenindu-i sa creada ca micuta lui prietena din copilarie statea chiar acum in fata lui.
-Emma? Ai spus cumva Emma? Micuta mea Emmy?!
Se adresa cu atatea intrebi pentru a se convinge ca intr-adevar era ea si ca nu era vorba despre o alta Emma. Daca asta ar fi fost o gluma, cu siguranta n-ar fi inghitit-o caci, pentru el, Emma era foarte importanta si nu permitea nimanui sa faca glume nesarate despre ea.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:29 am

O amuza intrebarile si moaca socata , dar na ce sa faci asta este .Zambi si ii sari in brate fara sa mai stea pe ganduri macar pentru o secunda.Ii fusese atat de dor de el , nu se mai vazusera de ceva vreme buna.
-Neata ai descoperit America Shin.spuse chicotind si privindu-l scotand limba la el.
Stia ca il va enerva , ea scoatea des limba si asa enerva majoritatea lumii , acest lucru fiind unul dintre cele mai amuzate chestii pentru ea.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:32 am

O stranse puternic in brate cand confirmarea venise in cele din urma, facand o mica pirueta cu ea, lasand-o apoi jos. Cine ar fi crezut ca va da de ea tocmai aici cand, in trecut, ii trebuise un an ca s-o caute fiind apoi saltat de politie, cautarile trebuind sa i'a sfarsit.
-Geez, Emmy, nu-mi vine sa cred! Uita-te la tine ce frumos ai crescut. Acum ai pana si sanii pe care-i vroiai cand erai mica!
Incepu sa rade, amintindu-si acele discutii puerile, dar pretioase pentru el.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:35 am

Se tinu de gatul lui cand o invarti si chicoti.Il privi in ochi si apoi il ciufuli usor zambind in continuare.
-Mersi pentru complimente.spuse chicotind incet.Mi-a fost dor de tine mai ,nu-mi vine sa cred ca esti si tu aici.spuse pastrandu-si zambetul copilaresc , dar fermecator pe buzele-i rosiatice.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:39 am

Stranse usor din ochi cand il ciufuli, aranjandu-si apoi putin freza, sa nu para totusi ca scapat de la nebuni, plus ca inca mai avea parul umed.
-Mie-mi spui? Te-am cautat un an intreg inainte sa ajung aici, ca apoi sa dau de tine intamplator.
Incepu sa rada copios si amuzant, privind-o pe fata fericit.
-Am auzit ce ti s-a intamplat si am incercat sa dau imediat de tine insa eu eram in alta tara. Imi pare groaznic de rau ca n-am fost langa tine sa te protejez Emmy...
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:43 am

-Ehh conteaza ca am dat unul de altul.spuse zambindu-i.
Cand ii auzi propozitia tresari usor si isi muta privirea in alta parte.Nu vroia ca el sa se simta vinovat din cauza ei , nu era cu nimic vinovat.
-Nu mai conteaza....s-a terminat oricum.spuse dand usor din umeri si privindu-l afisandu-si din nou zambetul copilaros , desi ochii ei spuneau total altceva.
Se gandea de unde aflase ceea ce s-a intamplat , nu stia cum , dar asta era pana la urma de el nu se ascundea niciodata.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:49 am

Dadu negativ din cap in momentul cand citi in ochii ei altceva decat cele spuse. Isi puse mana pe unul din obrajii ei, mangaindu-l tandru, zambindu-i intr-un fel protector.
-Pentru mine va conta mereu Emmy si mereu voi regreta ca nu am fost langa tine cand ai avut nevoie de mine. Daca as fi fost acolo, tu n-ai mai fi in locul asta. Tu nu aparti aici, locul asta e facut doar pentru cei ca mine.
Ofta, inchizandu-si scurt ochii, retragandu-si intr-un final mana. Niciodata nu i-a placut tipul ala ce se numea frate. Ar fi trebuit sa aiba grija de el mai demult, atunci cand a simtit nevoia.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:53 am

-Da dar atunci nu ma gaseai Shin , asa a fost sa fie si ai fost langa mine de cate ori am avut nevoie.Asta este am ajuns aici pentru ca lam omorat si nu regret acest lucru.spuse zambindu-i cald privindu-l in ochi.Si tu esti bun , foarte bun nici tu nu ar trebui sa fii aici.spuse privindu-l si luandu-l incet de mana.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 6:58 am

Afisa un ranjet ironic, induiosat oarecum de naivitatea fetei. Mereu il crezuse un sfant, insa poate ca acum venise momentul sa afle adevarul despre el. O stranse dragastos de mana, sarutandu-i-o.
-Locul meu e aici Emmy. Eu am ales sa fiu aici, sa ucid si sa fiu vanat apoi. Tu nu ai avut incotro, insa mie mi-a placut sa fiu asasin platit. Am noroc ca am scapat de inchisoare si pedeapsa capitala, venind aici. Nu mai sunt de mult inocentul Shin din copilarie.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:02 am

-Nu imi pasa ce ai facut Shin , niciodata nu mi-a pasat daca esti un sfant sau nu.Pentru mine tot asa ramai si ce conteaza este ca acum suntem din nou in acelasi loc.Da nu am avut incotro , dar asta este si nu mai conteaza.spuse privindu-l usor uimita de gestul sau.
Poate ca nu era el un sfant , dar pentru ea era ingerul ei pazitor si nu va schimba asta niciodata.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:04 am

Zambi usurat cand o auzi, tragand-o la pieptul sau, imbratisand-o strans. Nu mai vroia sa-i dea drumul, vroia s-o tina la pieptul sau, in preajma lui, pentru tot restul vietii, sa aibe grija de ea si s-o apere, sa-i ofere tot ce-i dorea inima.
-E ironic intr-un fel, suntem persoane rele, urate de lume, ce au ajuns aici ca pedeapsa, insa locul asta ne-a reunit dupa atatia ani.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:14 am

Il imbratisa la randul ei , avand mainile pe dupa gatul sau oftand incet.Ii simtea parfumul imbietor , facand-o sa zambeasca.
-Da , ceva in genul , dar incepe sa imi placa aici.spuse chicotind incet ridicandu-si privirea spre el zambind copilaresc si scotand limba la el.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:17 am

Ranji larg cand ii vazu iarasi limba scoasa, stiind ca era un fel de tic pentru ea, insa fiind surprins ca pana si la varsta asta inca il mai manifesta.
-Usurel, sau am sa te musc de limba. Spuse pe un ton provocator, insa deloc rautacios. Sa sti ca si mie imi place aici, e mai frumos pana si decat fosta mea casa. Oricum, trebuie sa ma obisnuiesc cu locul asta, am mult de stat in el.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:21 am

Incepu sa rada si mai scoase odata limba la el , rautacioasa.Nu avea de gand sa se lase la el niciodata nu o facuse.Ii placea sa il enerveze.
-Lasa iti voi tine eu companie cat ai nevoie.spuse zambindu-i cald.Deeeci ce facem azi?intreba clipind des din gene.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:23 am

Ofta usor cand isi scoase limba inca o data la el, lasand-o momentan asa. Se puse pe gandit, ranjind apoi victorios.
-In primul rand iti voi cumpara o inghetata uriasa, apoi mai vedem noi.
Stia ca fetei ii placea inghetata cand era mica si spera ca si si acum inca ii mai place. In plus, pe plaja asta se gasea cea mai buna inghetata posibila. Era imposibil ca cuiva sa nu-i placa.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:28 am

-Uuuu stii cat te iubesc nu?intreba chicotind incet si privindu-l clipind des din gene.Suna cel mai bine in acel momnt o inghetata si nu avea de gand sa refuze o asemenea bunatate asta era clar.Zambi , impleticindu-si degetele cu ale lui luand-o la pas privindu-l din cand in cand.Arata mult mult mai bine , decat isi amintea.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:37 am

O stranse tandru de mana, multumit ca ii acceptase invitatia. Incepu sa mearga, indreptandu-se spre terasa unde se servea inghetata lui preferata, privind tot timpul inainte, salutand din cand in cand unele persoane ce-l bagau in seama si ii erau prieteni, pe altele ignorandu-le pur si simplu, fara a avea prea mari batai de cap. Ajunsi la terasa, se aseza pe unul dintre scaunele barului, luand un meniu din suport, dandu-i-l fetei ca sa-si aleaga din inghetata, el stiind deja ce vroia.
-Si ar merge si un cocteil, nu?
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:41 am

-Inghetata ajunge si asa cheltui destui bani cu mine.spuse zambindu-i cald si privind prin meniu.Nu stia sigur ce inghetata vroia , dar va gasi ea ceva bun de mancat pana la urma.Il privi atenta , apoi coborandu-si din nou privirea in meniu.O tenta inghetata de ciocolata dar si cea cu multe arome arata bine.Habar nu avea ce sa isi ia , dar va gasi ea ceva pana la urma.
Sus In jos
Katahoro Shinsuke

Katahoro Shinsuke


Mesaje : 47
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:44 am

Dadu negativ din cap la spusele fetei, comanand doua dintre cele mai bune cocteiluri, neacceptand refuzul. In plus, avea o gramada de bani, si nu-l deranja deloc sa-i cheltuie cu ea. In plus, nu fusese arestat degeaba nu? Castigase si el ceva mai mult din afacerile pe care le facuse.
-Te-ai hotarat ce inghetata vrei? Sa sti ca poti alege sa faci sortiment din cate arome vrei din meniu.
Sus In jos
Emma Jane Delacroce

Emma Jane Delacroce


Mesaje : 67
Data de înscriere : 16/10/2011

Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:47 am

-Cea cu ciocolata , alune , vanilie , cirese si caramel suna bine.spuse zambind privindu-l putin urat cu referire la cocteil.Nu ii conevena ca cheltuia bani pentru ea dar nu avea cum sa il opreasca.Zambi privindu-l in ochi cum avea obiceiul punandu-si coatele pe masa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Listen to your heart Empty
MesajSubiect: Re: Listen to your heart   Listen to your heart Icon_minitime

Sus In jos
 
Listen to your heart
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» The rain comes and my heart gets slippery

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sweet Paradise :: Redrow. :: Plaja-
Mergi direct la: