Sweet Paradise
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


If I told you my secret, you'd never look at me the same.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Sleep Deprivation

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 25, 2011 6:19 am

Eh? Încerca şi el să fie drăguţ şi asta primea în schimb? Not good, not good. Îşi îndoi buza inferioară, ducându-şi paharul către buze. Avea un obicei să muşte paharul, şi aşa făcu şi acum, chiar dacă era destul de ciudat pentru un băiat să facă asta. Ei bine, făcea asta de mic deci nu se putea schimba chiar atât de uşor. Putea jura că ciocolata lui era mai bună, pentru că avea şi acel lapte deasupra, dar ea de ce nu acceptase? Nu îi plăceau inimioarele, laptele, sau ce? Aish, nu înţelegea de ce nu acceptase. Era mai multă ciocolată caldă, şi lapte pe deasupra. Eh, data viitoare, dacă va mai exista una, o să facă el ciocolată caldă şi o să deseneze inimioare sau alte chestii cu ajutorul laptelui, şi dacă nici atunci nu va accepta, atunci o să... o să... o să bea el. Wow, ce ameninţare, yup.
Wae? , întrebă el şi lăsă paharul pe masă, privind-o profund pe fată. Avea obiceiul ăsta, să privească aşa, intens şi profund persoanele care erau în faţa lui. Iar dacă la început le privea destul de mult, acum chiar exagera! Dar era imposibil să nu o priveşti aşa pe o fată ca Soon Kyu. Era foarte frumoasă, cute şi adorabilă. Al meu e mai mare şi are şi lapte! So, de ce nu ai acceptat?
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 25, 2011 7:19 am

Deci nu era suparat, nu? Atunci de ce o privea asa insistent? Tot incerca sa-si mute privirea prin cafenea, se simtea intimidata de privirea baiatului. Incerca sa-i evite privirea, insa nu mergea nimic, era destul de ciudat sa vezi o fata cum isi muta capul din doua in doua secunde, cand sa se uite la tavan, cand la podea sau la persoanele de langa ea. Il privi serioasa, sau macar asa incerca sa para, cat de serioasa posibil.
Incerca sa-i intre in joc, insa ii era cam greu, ofta intr-un final dandu-se batuta.
"Paharul acela nu era pentru mine, deci nu accept ceva ce nu e al meu.." a dat simplu din umeri, era serioasa? Ea de obciei glumea si se stramba uneori, dar nu si acum, parea tot mai plictisita, da, se plictisise putin, dar incerca sa-si mentina zambetul pe buze. In plus, multe fete ar fi dorit sa fie in locul ei in acel moment, la masa, cu MyungSoo. Probabil ar trebui sa se gandeasca la sansa unica din viata cand poate sa stea si ea cu cineva asa popular, insa numai la asta nu se gandea.
Trebuia si ea sa intre in rolul fanelor lui? Si ce anume ar trebui sa faca? Sa tipe, sa sara pe el? Era jenant si ciudat, nu puteai sa agresezi un baiat doar pentru ca arata bine. Isi propti capul in palma ducandu-si privirea spre pieptul lui.
O avea patratele? Cand are de gand sa-si rupa tricoul de pe el? se intreba si isi musca varful degetelui de la mana, mari ochii si se inrosi instantaneu cand isi dadu seama la ce se gandea. Cum putea sa-i treaca asa ceva prin cap? Era nefiresc pentru ea.
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 25, 2011 7:54 am

Îl bufnea râsul să o vadă cât de mult se fereşte de privirile lui.Eh, trebuia să se obişnuiască cu el, cu privirile lui insistente şi multe altele. A chicotit, luând încă o gură din ciocolata sa caldă. Era chiar bun, trebuia să recunoască, dar el dorea ca fata să bea din ciocolata lui. Probabil s-ar fi simţit mai bine acum, s-ar fi simţit mai împlinit. Acum era nasol ca el să primească tot ce e mai bun, doar datorită faptului că arată bine. Şi fata arată bine, dar din moment ce era o chelneriţă, şi nu un chelner, clar l-a preferat pe Myungsoo. Meh, câteodată îşi doreşte ca toate fetele să fie lesbience între ele şi să-l lase pe Myungsoo la o parte. Okay, toate fetele mai puţin Sunny care va deveni în curând numai al lui pentru că deh, nicio fată nu îi rezistă lui, dar el o dorea pe Sunny şi numai pe ea. Nu avea nevoie de tot felul de fete uşoare care ar sări imediat pe el, ci avea nevoie de o fată ca Soon Kyu.
Data viitoare accepţi orice îţi dau eu, arasso? Se simţea aiurea ca ea să refuze ceea ce îi dădea el doar pentru că nu era lucrul ei. Da, nu era, dar va deveni. Doar de asta îi dădea ceva, right? După părerea lui, părea logic.
A continuat să o privească, zâmbetul lui mărindu-se încetul cu încetul când observă că îşi muşcă degetul şi imediat se înroşi. Era atât de cute, dar se întreba la ce se gândea de a ajuns să-şi muşte degetul. Ceva pervy, poate? Altfel de ce şi-ar muşca degetul? Hm, încă mai are multe de aflat despre fete, se pare. El obişnuia să muşte degetele persoanelor la care ţine. Toţi prietenii lui au pe degete tot felul de semne din cauza lui L, lui i se pare destul de amuzant dar de fiecare dată se trezea cu o palmă peste cap. Ultima dată când muşcase degetul unui prieten nu a fost deloc foarte frumos, acela muşcându-l pe Myungsoo de peste tot . De nas, bărbie, gât, frunte, ureche, cot, orice. Ah, ce amintiri neplăcute. Lumea credea că e un pervers ce a avut o noapte sălbatică pe când el fu torturat de propriul său prieten.
Îşi linse buzele în timp ce o privi, având intenţia de a-i muşca şi ei degetul, dar clar ar fi prea ciudat şi nu risca să se trezească [,] cu o palmă peste faţă sau şuturi în fund. Dar bineînţeles, ar fi venit super eroina chelneriţă şi l-ar salvat, right? RIGHT?! *NO* Okay, asta înseamnă că trebuie să se apere singur.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 25, 2011 9:08 am

Dadu afirmativ din cap, enuntul nu-i iesise chiar cum se gandea ea, nu prea stia sa explice ce gandeste mai ales cand incerca sa fie serioasa si sa para suparata. Isi ridica paharul la gura sorbind de cateva ori din el, ciocolata calda era viata ei, clar, si era placut sa bea cu el lichidul cei dadea viata, intr-un fel. Se simtea bine ca nu vorbea incontinu si nu-i punea intrebari stupide, era linistit si calm si aw~, dragut foc!
Isi mari ochii si se dadu putin inapoi cu tot cu scaun cand isi linse buzele, nu trebuia sa observe chiar orice gest al lui, isi zgalatai capul, doar se linse pe buze, probabil avea ciocolata calda pe ele, exact.
Uita-te in alta parte.. si-a zis si si-a mutat capul spre fereastra care era departe de ei, ofta dand din picioare precum un copil de 6 ani , cateodata facea asa fara sa-si dea seama, un obicei prost. Isi duse mainile pe marginile scaunului,
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 5:34 am

A mărit ochii când o văzu dându-se mai în spate imediat după ce se linse el pe buze. Pe moment nu se gândi la asta şi i se păru mai mult decât ciudat. Avea atât de multe întrebări în minte încât simţea că o să explodeze. Trebuia să găsească mai multe răspunsuri, la întrebări de genul „de ce se comportă aşa?”, „de ce a mărit ochii dintr-odată?”, „de ce mă priveşte aşa?” şi în final, „de ce se înroşise mai devreme?”. Ei bine, poate că unele lucruri trebuiau să rămână ascunse pentru câtva timp, right?
Eşti okay? ...De ce te comporţi aşa? Mă sperii. Am ceva pe faţă? Probabil ea reacţionase aşa că văzuse ceva pe faţa lui, right? Dar ce?! Îşi atinse obrajii, nimic. Nasul, nimic. Fruntea, nimic. Buzele, nimic din nou! Nu avea nimic pe faţă, deci nu înţelegea de ce fata făcuse asta. Plus sunetul scos de scaun când se dădu mai în spate nu era chiar atât de plăcut şi reuşise a atrage atenţia tuturor persoanelor din cafenea, inclusiv a chelneriţei de mai devreme care începuse să îi zâmbească lui Myungsoo. Aish, o fi o pedofilă or something... Nu părea chiar aşa de mare dar el clar era mai tânăr decât ea. Îşi lăsă privirea în jos şi îşi muşcă buza, oftând scurt. Aish, these girls... A dat negativ din cap şi luă paharul, continuând să bea din nou.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 9:44 am

Isi duse jenata o mana la ceafa, poate nu trebuia sa reactioneze chiar asa, defapt chiar nu trebuia sa reactioneze asa.
"Scuze, nimic, mi s-a parut ca vad o persoana pe care o cunosc de mult si de aceea, imi cer scuze." isi tinu capul in jos, trebuia sa minta? Nu putea sa spuna chiar tot ce gandeste , dar era singura sa minciuna si daca nu avea sa afle nu avea sa se supere pe ea, si ea n-avea de ce sa-si ceara scuze, simplu, nu? Ofta, dandu-si seama ca reactia sa nu era tocmai cea buna sau macar cea potrivita.
"Eu...cred ca plec, iti cauzez prea multe probleme, nu? Ar fi bine ca atunci cand ne intalnim sa nu fie prin jur persoane, nu doresc sa-ti stric reputatia." ii zambi si se ridica facand apoi o plecaciune, pentru a-si cere scuze. Da, nu voia sa-i strice reputatia, mai ales ca el era asa popular, dragut, cu siguranta destept, si ea era aproape opusul lui, deci era mai bine sa nu fie vazut cu ea.
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 9:59 am

Credea că a văzut pe cineva cunoscut? Huh? Dar în spatele lui nu era nimeni. Okay, really weird. Mai ciudat a fost ce a urmat, sincer vorbind. Ea nu-i putea strica reputaţia în niciun fel, ba dimpotrivă. Era foarte frumoasă şi sunt sigur că şi celelalte fete erau de acord cu asta, dar erau prea geloase pentru a recunoaşte.
Îşi scoase rapid banii din buzunar şi îi lăsă pe masă, ducându-se către fată. Era bine că nu mergea aşa repede, căci o prinse din urmă. Credea că o va lăsa să plece aşa uşor? Haha, s-a înşelat amarnic. Îi părea puţin rău că ea credea că îi strică reputaţia şi că îi creează probleme, iar el trebuia să o facă să înţeleagă că nu este aşa. O prinse de mână şi reveni lângă ea, privind-o cu un zâmbet pe chip. Aşa... ţi-am mai zis vreodată cât de mult detest fetele din jur? Oh, nici nu ai idee. Dar doar o fată a reuşit să mă schimbe, şi ştii cine? Îşi scoase din buzunar telefonul, îi făcu o poză fetei rapid şi apoi îi arătă. Ea. Frumoasă, huh? Aşa ziceam şi eu. Se opri în faţa ei şi îşi păstră acelaşi zâmbet, băgând telefonul în buzunar. Nu se aştepta să îi zică asta aşa de repede, dar trebuia să o facă să înţeleagă că ea nu îi creează probleme şi că el o vrea aproape. I really like her. Chiar dacă nu ştia dacă ea îl va refuza, sau îl va accepta, îşi duse o mână după gâtul ei şi o trase mai aproape de el, mergând înspre cine-ştie-unde. Sincer, habar n-avea unde o să meargă acum. Parc? Nah, clişeu. Pare deja o dramă. Nu ştia unde să o ducă, deci până una alta, o să meargă prin jur.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 26, 2011 10:39 am

Asta o cam sepriase pe fata, nicidecum nu se simtea extraordinar, era putin uimita, dar tot speriata. Se opri dandu-i bratul jos de pe umarul ei. O spusese simplu, dupa parerea ei, si era mirata, tocmai pe ea? Nu, nu credea, probabil isi batea joc de ea, voia s-o faca de rusine sau ceva de acest gen, asa erau baietii, si nu credea ca el e un caz special, chiar daca avea unele sentimente, inca nu erau asa puternice incat sa se arunce in bratele lui si sa-i spuna "te iubesc". Se cunosteau de putin timp si nu credea ca asta e tocmai normal. Nu-si cunostea sentimentele asa de bine, deci nu stia nici macar ce poate sa zica.
"Mersi?" spuse sub forma de intrebare privindu-l mirata, era si normal sa fie asa. Incepu sa rada, insa nu foarte tare, si il batu usor pe umar.
"Asta a fost tare, deci..asa vrei sa-i confesezi dragostea ta persoanei pe care o placi? Iti spun eu, o s-o speri, incearca altceva, daca vrei te ajut sa gasesti si alte metode, depinde ce fel de persoana e." zise ganditoare, baiatul spusese ca-i place de cineva, nu? Deci el incerca sa fie natural pentru a putea sa-i confeseze persoanei iubite ce simte, macar asta era in mintea ei. Refuza sa creada ca e adevarat sau isi bate joc de ea.
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2011 4:46 am

Yup, poate că a fost prea... brusc. Dar să zicem că o să-i intre în jocul fetei şi să vadă cum îl va ajuta. Chiar era curios cum se aşteaptă ea ca ‚prinţul’ ei să-i confeseze dragostea. Ei bine, fiind un bun actor –oh yeah, pe cine încerc să păcălesc?- a păstrat o expresie calmă şi cu un zâmbet pe chip. Era chiar aşa greu de crezut că are şi el sentimente şi îi place de o fată, iar aceea e Sunny? De ce nu putea credea? Era sincer. Aish, asta e soarta lui şi trebuie să se obişnuiască. Ugh, mai bine nu s-ar mai gândi la cât de mult îşi urăşte soarta şi s-ar concentra mai mult pe ce trebuie să zică acum.
Oh, right. Chiar mi-ar face plăcere să mă ajuţi, yup. Practic eşti singura fată cu care vorbesc şi numai tu mă poţi ajuta. A dat din cap afirmativ, îndoindu-şi buza inferioară. Trebuia să o facă să înţeleagă că o place pe ea nu pe o altă fată, dar dacă nu înţelegea din cuvinte, atunci cum? Din câte văzuse el în drame şi tot felul de filme, trebuie să existe mult skinship. Să începem cu prinsul mâinii. Aşa că, îi apucă mâna fetei şi o trase cu el mai înainte. Ăă, aşa se ţine o fată de mână, neh? Sau aşa? După ultima întrebare, îşi împleti degetele cu ale ei şi îi strânse mai tare mâna într-a lui. Bro, nu a mai zis asta niciodată, dar mâna fetei era atât de fină încât îl făcea să o ia razna.
Chiar dacă el o făcea să creadă că exersează cu ea pentru fata misterioasă pe care o place, încerca să-i arăte că de fapt ea este fata aceea specială. Trebuia să-şi dea seama odată şi-odată din gesturile lui, adică să fim serioşi, nu toţi băieţii se comportă aşa cu orice fată, right?
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 27, 2011 9:17 am

Se bucura ca-l poate ajuta pentru cine-stie-cine-o-fi-acea-fata-care-i-fura-ei-sansa-pe-care-cu-siguranta-n-o-avea la el. Mda..era putin geloasa, insa nu intelegea de ce baiatul ii spuse asta direct, adica...nu putea pur si simplu sa-i ceara ajutorul pentru a exersa? Ea nu se supara, doar daca...neah, n-o placea, era imposibili. Dar totusi daca...
Gandurile ei se intrerupse cand baiatul o prinse de mana, defapt credea ca si inima i se oprise pentru un moment, o tinea de mana? Era asa concentrata pentru a-i simti mana, incat nu ii auzi intrebarea, insa putea sa-si dea seama dupa ce degetele lui s-au impletit cu ale ei. Era un sentiment placut, se simtea linistita, dar asta nu insemna ca accepta ca-l place, nu! Nicidecum, dragostea era precum gripa de vara, trecere repede si te lasa cum ai fost, deci nu putea avea incredere asa usor, mai ales ca motivul pentru care era aici erau "baietii", deci nu putea sa aiba incredere intr-un baiat ce vine pur si simplu la ea si-i spune c-o place, nu?
Isi retrase mana, probabil nu era normala, de ce facuse asta? Nu prea avea incredere in el, si daca-i vedea cineva si credea altceva? Nu, nu era de bine.
"Ar trebui sa-ti iei un profesor mai bun, nu ma pricep, oricum n-o iei direct de mana, mainile voastre trebuie sa se loveasca "intamplator" una de cealalta ca sa fi pe placul ei, depinde de ce fel de persoana e, apoi o strangi incet, asta sigur ii va da curaj sa aiba incredre in tine si dupa aceea vine partea cu impletitul degetelor." continua sa mearga explicandu-i in continuarea baiatului, nici ea nu se pricepea, spunea doar ce vazuse in filme.
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 31, 2011 11:05 am

Nu ştia dacă ea îl refuza sau chiar nu îşi dădea seama. Oricum ar fi, el nu avea de gând să se lase baltă. Myungsoo nu e acest gen de persoană, el nu se lasă niciodată baltă. Cum a mai zis-o, o să o facă pe fată numai a lui. Soon Kyu şi Myungsoo trebuie să fie împreună, sau cel puţin, aşa credea băiatul. Nu avea de gând să lase o astfel de fată să treacă pe lângă el şi să nu facă parte din viaţa lui. Poate părea ciudat, dar el chiar dacă nu arăta, se ataşa repede de persoane, şi poate recunoaşte că se ataşase de Soon Kyu. Era o companie plăcută, chiar dacă nu vorbea prea mult. Asta era bine, nu îi dădea prea multe bătăi de cap, şi în plus, era foarte educată. Dacă era o altă fată în locul ei începea să le vorbească urât „fanelor” lui sau ar fi răspuns la insultele lor, sau... ar fi început să le facă în ciudă. Era bine că nu reacţiona în niciunul din modurile ăstea, pentru că el o admira că nu îi păsa prea mult de ceea ce ziceau alte persoane. Nici lui, sincer să fie, nu îi păsa de ce ziecau alte persoane despre el. Unele persoane ziceau tot felul de chestii perverse pe care le-a făcut el, unele ziceau chestii prea inocente, sau unele îl complimentau chiar şi când arăta ca un trol. Ei bine, asta era „magia” popularităţii. Şi el o detesta, yup.
Dar tu eşti perfectă, Sunny.Şi oh, cred că am prins ideea. A zâmbit, continuând să meargă lângă ea, uneori lovindu-şi mâna de a ei. O lovise de câteva ori, şi dintr-odată îi prinse mâna. Better now? De data asta îi strânse mâna mai puternic pentru a nu o lăsa să şi-o retragă. Dorea să o ţină de mână pentru tot restul vieţii. Îi plăcea sentimentul pe care îl avea în acel moment.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 31, 2011 11:19 am

Era chiar evident ca se dadea la ea si nu ca n-ar fi acceptat, dar sigur n-ar fi putut sa suporte sa traiasca o drama alaturi de el, ori aveau sa nu spuna nimanui ca sunt impreuna, ori "fanele lui" aveau sa se ia de ea in fiecare zi, sigur n-ar fi suportat asta. SI daca cineva ar fi batut-o? Era firava, nu omorase prea multe muste la viata sa.
Incerca sa-si retraga mana din a baiatului, insa era prea puternic pentru ea, intr-un final se lasa batuta si ofta.
Se asigura bine ca nu-i vede nimeni, nu voia ca cineva sa inteleaga gresit.
"Bine, cred ca primul pas e gata, poti sa-mi dai drumul la mana, nu vreau sa ne vada cineva..." a zambit slab, incerca sa-i dea de inteles ca nu vrea sa fie cu el, nu ca nu-i placea, era chiar dragut si se comporta foarte bine cu ea, spre deosebire de alti baieti. Arata bine si se imbraca super tare, dar parca nu stia nici ea daca-l place,in plus, nu se putea arunca in bratele primului venit, i se parea josnic.
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 02, 2011 9:54 am

Îi veni să râdă când o simţi pe fată încercând să-şi tragă mâna dintr-a lui, dar eşuase pentru că el avea mai multă putere. Duh, ce credea? Îşi lăsă puţin capul pe spate, întinzându-şi mai bine spatele. Nu înţelegea de ce reacţiona aşa.De ce nu ar vrea să îi vadă cineva? Nu e ca şi cum îi păsa lui ce credeau alţii despre ei. Însă ei, se pare, că îi păsa. Nu avea să o înţeleagă niciodată, dar de asta îi plăcea de ea. Că era destul de greu de înţeles.
Şi-a lăsat privirea înspre fată, strângându-i mâna şi mai tare în a lui pentru a-i demonstra că nu are de gând să-i dea drumul nici dacă l-ar călca acum o maşină. LIES!, spuse el pe un ton puţin mai amuzant, subţiindu-şi cât de cât şi vocea pentru a suna ca şi cum ar fi o bunică înfuriată, dar apoi, a scos limba la ea. Wae? Nu am voie să-mi ţin singura prietenă de aici de mână? Ce e aşa ciudat? Lumea se poate uita la noi ca la nişte fraţi, nu neapărat ca la un cuplu., continuă el muşcându-şi încet buza inferioară sperând ca ea să nu îl mai roage să îi dea drumul la mâna sa, pentru că aşa va ajunge să o asculte. Nu suporta când cineva insista pe un anumit lucru, pentru că ajungea să îi asculte. Iar acum, nu dorea să se întâmple aşa. Îi plăcea prea mult sentimentul care îl avea când o ţinea de mână, îi plăcea cât de fină îi este mâna ei şi cu toate că era destul de răcoare afară, fata îl făcea să uite de asta doar prin simplul fapt că îl ţine de mână.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 02, 2011 11:09 am

Cand auzi "lies", tresari putin speriata de reactia lui, insa inima i se topise, o spuse asa dragut incat ii venea sa sara pe el, dar nu avea de gand sa faca asta, avand in vedere ca nu-l cunostea de mult si deja se simtea viitoarea lui iubita. Ofta lasand capul in jos, okei, avea dreptate, mintea ei chiar fugise mai departe decat trebuia, probabil nici n-o placea, isi facuse iluzii? AH~ , mereu i se intampla. Isi ridica putin capul incercand sa-i zambeasca.
"Bine, atunci, suntem frati de acum.." spuse simplu dand din umeri, se simtea putin prost de la gandul ca n-o placea, dar de ce o tinea de mana, n-avea ce face? Eh~,se multumea cu statutul de sora mai mica.
"Okei Oppa?!" spuse pe un ton copilaresc umflandu-si obrajii pentru a parea mai cute, da, incerca sa fie si ea asemenea unor fete, adica "draguta", insa nu prea-i merge, nu se vedea tocmai "cute", nu-i placea deloc de ea, dar asta era si nu avea cum sa se schimbe, nu? Se accepta acum, asa cum e.
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 02, 2011 1:39 pm

Nu dorea să se comporte cu ea ca şi cum era sora lui. Dorea să se comporte ca şi cum era iubita sa, ar fi făcut un cuplu drăguţ. Erau amândoi buni la şcoală, nu foarte vorbăreţi şi semănau puţin. Semănau la personalitate, dar dacă ar fi să zică [,] că şi la aspect, ar zice sigur că au buzele la fel. Da, aveau buzele asemănătoare, iar el o va lua razna dacă nu o să le sărute. Dorea să îi simtă aroma buzelor, să le muşte, să o tachineze, dorea să se comporte ca un iubit normal. Dar bineînţeles, nu dorea o relaţie plictisitoare, nu dorea să o strige mereu ‚baby’ , sau ‚iubire’, nu dorea să îi spună mereu ‚te iubesc’ pentru a-i demonstra asta. Okay, el nu ajunse încă la iubire, dar sigur va ajunge să o iubească în curând. E imposibil să nu o iubeşti pe Soon Kyu. E pur şi simplu adorabilă.
Acum că suntem fraţi, nu vreau să te văd în jurul altor băieţi, arasso? Îi zâmbi scurt, dar nu lăsă să se vadă prea mult asta. Trebuia să se asigure că nu o va fura cineva de la el. Fetele erau uşor influenţate în zilele de azi, iar ea fiind atât de adorabilă şi inocentă, ar atrage mulţi băieţi.
Când auzi acel ‚oppa’ întoarse imediat capul şi mări ochi când văzu că îşi umflase obrajii. Atât de adorabilă! Începu să o imite pe fată, apoi îşi apropie chipul de al ei, lipindu-şi buzele de fruntea fetie. Ahhh, so cute. murmură el şi îşi muşcă buza inferioară în timp ce zâmbi în colţul gurii.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMier Noi 02, 2011 8:15 pm

Oricum nu se apropia ea de baieti prea mult, mai ales ca de acea era aici si nu acasa in pat facand roice altceva, dar baiatul o facea sa nu regrete ceea ce facuse, si se simtea tare ciudat in prezenta lui, ii era frica, da, intr-un fel, parea asa de inocent, insa nu stia de ce e aici, si asta o facea sa se teme, insa se comporta dragut cu ea si inima ii batea si mai tare cand il vedea zambind.
A dat afirmativ din cap serioasa, eh...acum ca era aici, nu prea putea sa-si faca multi prieteni, toti erau chiar inversul ei si nu stia ce i se poate intampla.
Inchise ochii cand baiatul isi lipi buzele de fruntea, ei, erau asa de moi,okei, nu trebuia sa se gandeasca la asta.
"Poti sa slabesti acum stransoarea, stii? N-o sa-ti dau drumul la mana daca asta vrei, dar , ma cam doare." isi puse cealalta mana peste a baiatului privindu-l rugator in ochi. Nu o strangea chiar tare, insa ea era foarte firava si de aceea simtea ca in orice secunda avea sa i se rupa mana.
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 7:12 am

Oh, nu realizase că o strângea aşa tare. De fapt, el nu o strângea prea tare deloc, doar că era destul de fragilă. Era evident că avea să o rupă imediat dacă o va mai strânge încă puţin, aşa că slăbi puţin strânsoarea. Mian Îi zâmbi în timp ce o privi în ochi. God, nu a mai văzut vreodată o fată atât de adorabilă. Iar acum că erau ‚fraţi’, îi era şi mai greu să îi spună că de fapt pe ea o place şi nu pe altă fată. God, what did I do to deserve this?! Îşi lăsă chipul în jos şi dădu negativ din cap, oftând scurt. Nu trebuia să o mai privească aşa mult, altfel o va lua complet razna. Nu trebuia să o mai ţină de mână, dar parcă cineva avea control asupra lui şi nu îl lăsa să îşi controleze acţiunile. Pe o parte era bine, aşa putea simţi lucruri noi, dar pe o parte nu. Fiind prima oară când îi place de o fată, nu dorea să o rănească, sau să îi facă iluzii şi să ajungă să îi placă de altcineva. Poate că ar trebui să mai aştepte puţin, dar dacă între timp o va lua cineva de lângă el? Aish, viaţa e chiar grea. A oftat scurt şi îşi ridică privirea către lumea care se uita la ei exact ca la un cuplu. Yep, ca la un cuplu. Era evident pentru ei că sunt un cuplu, având în vedere că pe-aici niciun frate nu se ţine de mână cu o soră. Încercă totuşi să le evite privirile şi se concentră asupra fetei.
Ştii să găteşti? întrebă el dintr-odată, şi parcă ochii începuseră să îi sclipească. Murea de foame, şi nu credea că îşi poate permite să mănânce în oraş. Bro, oraşul ăsta e chiar scump. Deci trebuia să îi gătească cineva, neh?
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 10:10 am

Isi retrase rapid mana cand baiatul slabi stransoarea, apoi incepu sa si-o maseze cu cealalta. Da! O durea putin, era prea sensibila, daca te jucai cu ea trebuia sa ai grija, se inrosea foarte repede, era o impiedicata si incepea sa planga din orice. Era mai rau ca un copil de 5 ani, defapt un copil de 5 ani era mai matur decat ea.
Il prinse din nou de mana, nu voia sa creada ca ii spusese de stransoare ca sa scape ea,nu-si impleti degetele cu ale lui pentru ca...well...i se parea putin ciudat sa faca asta ca "frati", defapt si sa se tina de mana i se parea ciudat.
Dadu afrimativ din cap la intrebarea lui, da, stia cat de cat sa gateasca, insa nu se pricepea prea bine la mancare asiatica, mama sa nu facea niciodata mancare de acel gen, deci nici ea nu stia sa faca, invatase cateva feluri de mancare, deci stia sa gateasca, dar de ce o intreba? Era un test sau cum? Ah, avea s-o puna sa gateasca, i se mai intamplse.
"Okei~, spune-mi ce vrei sa mananci.." a oftat, lasand capul in jos, in timp ce se prefacea suparata, nu ura gatitul, insa o plictisea sa stea ore in sir in bucatarie, atunci cand venea vorba de ceva dulce se schimba treaba, in rest, NU!
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 10:56 am

Credea că îl minţise pentru a-şi retrage mâna din a lui, dar chiar când dorea să o întrebe de ce îl ‚minţise’, fata îl apucă de mână din nou. Nu îşi împletise degetele cu ale lui, dar era okay. Măcar o ţinea de mână. „Mian” , a mai spus încă o dată, făcând o mică plecăciune din cap. Părea că o strânse cam prea tare de îşi freca mâna aşa tare. Oh well. Data viitoare să îşi aducă aminte că mâinile fetelor nu sunt ca ale băieţilor. Wow, ce descoperire. Dar el strânsese mâinile prietenilor lui aşa şi niciunul nu a reacţionat în vreun fel. Trebuia să fie mai blând cu fata, sigur. Şi-a muşcat buza inferioară, neştiind dacă să o pună să îi gătească sau nu. Dacă ar dori să-i gătească, asta înseamnă că trebuie să se ducă [,] cu el în apartamentul său, şi cine ştie ce o să creadă. Poate o să-l creadă un pervers, sau ceva de genul. El nu era pervers, nicidecum, dar uneori avea unele momente când chiar îi venea să ia orice fată la nimereală şi să facă chestii nu foarte frumoase cu ea. Dar nu e singurul, right? E băiat, ajunse la o vârstă în care tentaţia devine din ce în ce mai mare, dorinţa la fel. Doar că, el nu s-ar gândi la sex când este cu Soon Kyu. Oricât de bine ar arăta, nu ar dori să-i fure inocenţa.
Oh, nu, nimi-A fost întrerupt de sunetul stomacului, ţinând un concert atât de frumos încât îl făcu pe Myungsoo să se strâmbe într-un mod copilăros şi totuşi destul de adorabil.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Noi 03, 2011 11:14 am

Chicoti cand il vazu, stomacul sau nu era de aceeasi parere cu el, si se auzi asta destul de clar.
"Mergem la mine sau la tine?" intreba sa stie pe unde o ia, daca e condusa de baiat sau daca ea avea sa-l conduca pe el.
Si ei i se facuse foame, ins anu stia sigur ce doreste sa manance, nu prea avea idee ce ar vrea, doar mancare sa fie asta e sigur. Astepta un raspuns de la baiat, nu stia daca vrea sigur sa se duca la el, ii era putin frica, da, il cunostea, insa nu putea sa aiba incredere in el nici dupa un an, asa era ea, si nu avea sa se schimbe prea curand. Nu putea sa creada orice privire inocenta si draguta,nu? Il lasa pe el sa aleaga, era mai bine, ea nu trebuia sa-si bata capul cu nimic, dar sigur trebuia s-o ajute si el cu ceva in bucatarie, depinde de ce dorea sa gateasca.
Sus In jos
Kim Myungsoo

Kim Myungsoo


Mesaje : 61
Data de înscriere : 16/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 08, 2011 9:29 am

Întrebarea aia nu suna deloc prea correct în mintea lui. Şi nu, nu era un pervers. Nici măcar nu avusese până acum un astfel de gând, dar în schimb, a fost obligat să se uite la filme interzise minorilor de prietenii lui. Nu reacţionase în niciun fel, se uitase, dar nu vomitase, nu zâmbise, nu râse, nu făcuse nimic. Asta pentru că nu era deloc atent la ce se întâmpla acolo şi încerca să îşi astupe urechile de fiecare dată când auzea astfel de sunete din partea ambelor persoane. Erau două? Poate erau trei, ah, dar ce mai conta. Şi-a scuturat capul, afişând un zâmbet fetei. Trebuia să se ducă la ea, aşa ea era mai confortabilă şi ştia unde se află fiecare lucru. El nici nu prea avea atât de multe lucruri, ingrediente şi chestii. Asta pentru că obişnuia să mănânce în oraş. Sau îşi cumpăra sendvişuri, şi chestii banale.
La tine? Răspunse, nefiind sigur dacă şi fata era de acord să-l târască pe băiat până în casă la ea. Niciodată nu se ştie la ce se gândesc fetele când aduc pe un băiat în apartamentul lor. Poate ea va crede că el va începe să îi caute prin sertare şi să o dezbrace, ştiu şi eu.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitimeMar Noi 08, 2011 10:39 am

Isi dadu si ea seama ca pusese o intrebare, stupida, rau de tot, se putea intelegea altceva din ea, insa nu realizase asta decat dupa ce primi raspunsul de la baiat. A dat afirmativ din cap, era mai bine la ea, isi cunostea bucataria si nu trebuia sa alerge dupa toate lucrurile, sa le gaseasca locurile.
Spre norocul sau, apartamentul ei nu era asa de departe de acel loc, defapt, trecuse pe langa el, deci trebuiau sa se intoarca, era aproape de scoala, caci nu voia sa alerge tot orasul pana la scoala. Se intoarse pe varfuri facandu-i semn inapoi.
"Pe aici." arata drept inainte cu degetul, apoi incepu sa se indrepte spre apartament..
"Deci...ce ai dori sa mananci?" intreba ganditoare, probabil baiatul avea gusturi diferite la mancare decat ea.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sleep Deprivation - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sleep Deprivation   Sleep Deprivation - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sleep Deprivation
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» I can't sleep
» I Can't Sleep at Night

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sweet Paradise :: Grandston Academy. :: Biblioteca.-
Mergi direct la: