Sweet Paradise
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


If I told you my secret, you'd never look at me the same.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 My sadness will never ends.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 19, 2011 12:11 pm

Da ce frumos , mi se pare un lucru frumos o melodie despre prima dragoste , de aceea mi se parea asa de scpeciala aceea melodie ,poate ca nu prea stiu cum este sa fii la prima dragoste dar precis o fii fost importanta pentru el.
-Desigur ca mi-ar face placere , nu am prea baut dar uneori la petreceri cand ma duceau parintii in locuri sofisticate , acestia mereu imi spuneau cum sa ma comport sau ce sa fac imi aduc aminte cum era la acele petreceri .
Sus In jos
Takanori Matsumoto

Takanori Matsumoto


Mesaje : 52
Data de înscriere : 16/10/2011
Varsta : 36
Localizare : în râşniţa de cafea

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 1:04 am

Luă chitara de lângă scaun şi o puse la locul ei , era clar că nu o să o mai folosească acum. Lăsă paharul fetei pe masă , el îşi va pune în acelaşi pahar aşa că nu era problemă.
Aruncă apa din pahar în chiuvetă şi mai scoase unul tot cu picior pentru vinul brunetei , luă din dulapul în care îşi păstra sticlele cu vin , un sângeriu. Îl desfăcu şi merse cu sticla şi paharele în camera cu fata.
Turnă prima oară în paharul ei , apoi în paharul lui. Lăsă sticla de o parte şi se aşeză jos.
Ai încercat vreodată să fumezi? o întrebă de curiozitate.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 1:15 am

Privind culoarea vinului , sangerie nu imi placea culoarea aceea dar vinul aveea un gust bun si rosul parea o culoare fina .
-Nu am incercat sa fumez , dar ma-m gandit la acest lucru de mai multe ori , fumul de tigara imi aducea aminte de mama si de noptile cand o vedeam imbracata mai sumar cand era plecat tata , pe atunci nu stiam de ce tot veneau altii domni importanti la ea dar cand aflasem advaratul motiv pentru care venisera ma-m indepartat si mai mult de aceasta , si sa recunosc era o femeie frumoasa care profita din plin .
Sus In jos
Takanori Matsumoto

Takanori Matsumoto


Mesaje : 52
Data de înscriere : 16/10/2011
Varsta : 36
Localizare : în râşniţa de cafea

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 1:45 am

Se aşeză pe fotoliu, încercând a se mai abţine din a fuma non-stop , gândindu-se că totuşi avea o sănătate la care încerca să ţină.
Îţi dau un sfat : nici să nu încerci. îi spuse prietenesc luând paharul de vin , sorbind două înghiţituri din acesta. Era delicios , minunat, deosebit ; îl primisese cadou de la o fană din câte ştia , avea de gând să mai cumpere acest de vin , deoarece era superb.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 2:44 am

-Ah multumesc de sfat , poate ca nici nu am sa ma mai gandesc la acest subiect nicodata trebuie sa traiesc chiar daca viata imi ofera greutati dar si fericire toate greselile pe care le-am facut in trecut o sa am grija sa nu le mai repet .
Luand usor paharul de pe masa si savurand vinul aveea un gust placut si o textura fina , poate era un vin scump eu nu am baut prea mult vin dar acesta cu singurata era un vin fin ,iar dupa aceea lasand paharul pe masa .
-Poate candva daca vrei ai sa ma inveti si pe mine sa cant , cand am fost mai mica am luat lectii de canto dar nu prea aveam pe aceea vreme eu timp de asa ceva.
Sus In jos
Takanori Matsumoto

Takanori Matsumoto


Mesaje : 52
Data de înscriere : 16/10/2011
Varsta : 36
Localizare : în râşniţa de cafea

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 7:59 am

Îşi duse paharul de vin a doua oară spre buzele lui uşor crăpate roşiatic şi îi răspunse fetei înainte de a redegusta lichidul:
Mi-ar face plăcere îi răspunse cu referire la instruirea ei în arta muzicii , respect în arta chităriilor şi sunetelor scoase de aceastea. Nu era greu să cânţi la o chitară , nu era greu deloc , doar trebuia să şti cum să adaugi mici doze de pasiune într-uncât să nu devi apoi dependent şi să ai control asupra vieţii tale.
Luă o înghiţură de Doamne ajută din vin şi ridică privirea asupra fetei.
Sper că nu te va răscoli întrebarea mea ,dar ce caută o fată aşa inocentă ca tine...aici? spuse acesta cu destulă curiozitate încât să o şi privească pe aceasta.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 8:11 am

Ia-r face placere acest lucru ma incantase placut , am sa invat cum sa cant ,desi credeam ca o ma va refuza dar se pare ca acceptat ,un om poate fii ca si o carte plin de mistere .
Ce cautam eu aici poate ca eram nevinovata dar parintii mei credeau ca de cele mai multe ori nebuna .
-Pai incercam sa fug de acasa , si din cauza unei intamplari mai neplacute , stiu ca ceea ce am spus este banal dar cum sa spun ca am asistat la moartea cuiva fara voia mea.
Sus In jos
Takanori Matsumoto

Takanori Matsumoto


Mesaje : 52
Data de înscriere : 16/10/2011
Varsta : 36
Localizare : în râşniţa de cafea

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 8:41 am

Doar că fugise acasă şi asistase la moartea cuiva era aici? Asta e un pic ciudat , banal şi dubios de prostec.
Doar atât? Păi nu ar trebui să fi aici. îi spuse acesteia luând o înghiţitură din vin punând paharul pe masă , îşi luă pachetul de ţigări apoi şi îşi scoase o ţigare aprinzând-o cu bricheta. Trase două fumuri rapide pentru a se apride sigur apoi lăsă pachetul şi bricheta pe masă aşteptând ca fata să continue cu povestea ei.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 9:06 am

-Pai da , dar am luat vinovatia asupra mea ,pentru ca cineva pe care il cunosc ucise , da dar defapt ei uscisera pe cineva care imi era drag si acum sunt inchisa aici si nu prea am scapare decat sa stau cat mai mult cu picioarele pe pamant , privind paharul cu vin si inspirand uneori chiar regretam ca am facut acest lucru dar poate ca sunt si eu imiplicata ca am luat vina asupra mea
Sus In jos
Takanori Matsumoto

Takanori Matsumoto


Mesaje : 52
Data de înscriere : 16/10/2011
Varsta : 36
Localizare : în râşniţa de cafea

My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 9:53 am

Ah, acum înţeleg. îi spuse acesteia scrumânând ţigareta şi privind-o pe fată , apoi îşi lăsă privirea jos. De ce ai alege să-ţi sacrifici libertatea pentru cineva? Pentru un om? Oamenii nu sunt fiinţe demn de respect , mai ales cei ce ucid...Takanori chiar de avusese o mare dreptate pentru ceea ce făcuse , tot nu era o fiinţă demnă de respect. Luase viaţa unui om şi asta nu fusese deloc corect.
Sus In jos
Continut sponsorizat





My sadness will never ends. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: My sadness will never ends.   My sadness will never ends. - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
My sadness will never ends.
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sweet Paradise :: Camin. :: Dormitoare.-
Mergi direct la: