Sweet Paradise
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


If I told you my secret, you'd never look at me the same.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 I can't sleep

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 5:18 am

Avand o ciocolata calda in mana ma-m asezat pe canapea si am privit reviste care erau dezordonat asezate pe masa , din curiozitate am ridicat o revista de pe masa ,si am rasfoit-o zaridn o pagina vesel colorata , pe fata am schitat un mic zambet articolul nu era cine stie ce interesant doar ca imi atrase atentia culorile de pe pagina ,era deja ora 1 noaptea si eu nu aveam somn ,am luat telecomanda de pe masa si am aprins televizorul ,mutand pe canalul de muzica .
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 6:47 am

Prefera sa-si petreaca timpul undeva afara, cat mai departa de toti copii din liceu, o speriau la propriu. Toi pareau asa rai, de ce n-ar parea? Nu era o scoala de bune maniere, era un fel de detentie sau inchisoare. Da, era arestata acolo, oricum daca statea acasa se plictisea.
Nu era sigura cat era ceasul, dar isi petrecuse timpul intr-o cafenea, era linistitor s cald.Nimeni nu tipa, nu injura. Intra in camin cautand cu privirea usa camerei sale. Cum unele nu erau notate, nu-si stia numarul de la camera, oricum avea sa incerce mai multe usi, chiar daca risca sa ia o bataie crunta.
Se opri la o usa si batu de cateva ori, destul de incet , privi in jos observandu-se usor lumina aprinsa. Se dadu cativa pasi in spate stramband din buze, sa fuga?Nu~ Mai bine statea acolo si..si..si gasea o scuza penibila, cum ar fi ca avea nevoie de o lingurita de zahar! Da! Exact, avea nevoie, dar daca persoana n-o credea? Se calma pentru o clipa asteptand sa i se raspunda.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 7:09 am

Auzind niste batai in usa mai ridicat incet de oe canapea ,si ma apropiasem de usa era tarziu dar se pare ca nu sunt singura care nu are somn ,sau poate o ca a fost prea tare volmul la telvizor desi nu eram genul de persoana care sa ii deranjeze pe altii.
Usor apasand pe clanta deschizand usa si vazand o fata , era draguta si inalta am ispirat adanc iar dupa aceea am pofti-to inauntru in fond nu imi era somn .
-Hey , eu sunt Ttiffany , poti sa intri daca vrei
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 7:27 am

Isi ridica privirea spre persoana care ii deschise usa, ciudat...se astepta la un ciudat sau o ciudata cu piercinguri peste tot si cu o sticla de alcool in mana, probabil in lenjerie intima, dar...era foarte diferita. Poate scoala asta nu era chiar asa de rea precum crezuse ea, nu?
Intra in camera fetei , incet, tinandu-si mainile la spate, apoi se intoarse pe calcaiuri cu fata la ea.
-Sunny, incantata! spuse vesela intinzand mana spre fata. Se bucura ca intalnise o persoana care sa-i semene, bine, de abia o cunoscuse, insa nu arata ca o criminala in serie precum celelalte colege ale sale.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 7:36 am

Prinzand-o de mana cu entuziasm , eram fericita sa intalnesc o persoana asa de stilata ca si ea si aveea un nume draguta.
-Inacantata de asemnea , schitand un zambet mic si indicandui sa se aseze pe canapea , era asezata o patura moale sdoua perne si o jucarie de plus cu care obisnuiam sa dorm cei drept era tarziu si era un pic cam dezordonat in camera , ma simteam rusinata.
- Doresti ciocolata calda ?
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 7:58 am

A dat afirmativ din cap de mai multe ori, ea nici nu se gandise la ciocolata calda de cand venise frigul. Cum de nu-i trecuse asta prin cap? Era groaznic! Oricum, era bine ca fata ii aduse aminte ca exista si ciocolata calda, mai ales pentru nopti de acel gen. Se aseza pe canapea luand jucaria in maini, o ridica in sus, precum un copil mic, si ea avea o jucarie, defapt camera ei intreaga era plina de jucari, acum numai era singura, si se simtea mai bine. Ii era frica noaptea in liceul acesta de aceea isi mutase tot ce avea in fosta camera, aici. Era mai bine, nu se mai simtea singura deloc, printre toate acele jucari. Desi cand era mica se speria de ele, din cauza filmelor de groaza care ii dezvoltase imaginatia intr-un mod neplacut ei.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 8:35 am

Mergand in bucatarie si pregatind cicolata calda pentru fata , lua-se o cana cu un model florar si turnase cicolate , uitase sa o intrebe daca vrea cu lapte sau apa ,deobicei acesta pregatea ciocolata calda cu lapte .
-Sper sa iti placa ciocolata , este cu lapte privind-o pe tanar care se uitase la jucaria de plus se pare ca nu sunt singura care ii plac jucarile nu aveam prea multe jucari cand eram mica din cauza parintilo , acestia urau sa ma vada cu o jucarie in mana pentru ei era el mai important sa invat si sa stau cu nasul in cartii.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 8:54 am

Dadu afirmativ din cap si se linse pe buze, era preferata ei, deci n-avea ce sa reproseze, era foarte pretentioasa, dar daca nu-i placea ceva si era la un strain prefera sa spuna ca nu mai ii este pofta, nu era cazul si in acel moment, ea iubea ciocolata cu lapte.
Aveau in comun cateva lucruri, so...spera ca se vor intelege bine si in viitor. Oricum nu cunostea multa lume pe acolo, era pusnica, probabil credeau toti ca a venit din padure, mai ales ca era timida uneori de aceea tacea si prefera sa nu se implice in activitati scolare. Dar defapt avea cu cine? La ce ciudati erau in scoala aceea? Okei, tocmai descoperise o exceptie si asta o bucura foarte mult.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 9:02 am

Dandu-i cana cu ciocolata si apoi asezandu-se langa aceasta si punandu-si mana la ceafa , era o persoana draguta si sincera parea normala ,poate ca nu eram singura pe aici , si aveam cateva lucruri in comun este bine sa cunosti pe cineva cu care ai cate ceva in comun , lin pe fata ma schitat un zambet .
Privind jucaria si dandu-io acesteia , se pare ca fetei ii placeau jucarile foarte mult.
-Uite este a ta de acum , si te rog nu accept nici un refuz .
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 9:17 am

A ,a , a ei?!! Aw, so cute? Facea ea gestul asta? Era asa draguta incat ii venea s-o stranga in brate non-stop, dar se abtinu.
-Merci, merci, merci, merci, merci! spuse cu un accent aproape frantuzesc, se chinuia si ea ce-i drept. Stranse jucaria la piept leganandu-se putin, apoi lua can intr-o mana gustand din lichidul dulce, se linse pe buze, probabil arat precum un copil mic, dar ea mai mereu era asa, deci nu era o mare schimbare. Si unii oameni chiar o credeau o ciudata pentru asta.
-Cati ani ai? intreba anlizand-o scurt din priviri, parea mai mica decat ea, deci avea in jur de saptise sau saispe.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 9:22 am

Privind-o pe tanara acesta parea fericita ,si acest lucru ma afcea mai fericita sa vad pe cineva cum zambeste , arata mai tanara ca mine si era draguta cei drept rar intalnesti persoane amabile ca ea .
-Eu am 17 ani , spund acest lucru pe un ton copilaros , acum era unul din moment cand dorea sa faca o poza ca sa o poata lipi in albumul sau pe care il tinea mai mult ascuns de ceilalti ,il arata doar persoanelor apropiate ei.
-Stii franceza , eram surpirnsa chiar imi doream sa invat franceza.
-Dar tu cati ani ai ? analizand-o , era dragalsa si parea mai tanar ca mine.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 9:52 am

Deja in capul sau facea dansul victoriei, era sigura ca e mai tanara ca ea. Da, se simtea mandra ca ghicise, chiar daca fata nu putea vedea asta.
Franceza? Am...lipsise la catev-..nu, nu lipsise niciodata, dar de fiecare data se culca, ii era somn, profesoara era prea plictisitoare, ce invatase stia de la colegi sau de la televizor, in unele seriale mai vedea si francezi, chiar daca nu iubea aceasta limba.
-Optsprezece! spuse mandra, da, era mai mare, in sfarsit era mai mare decat cineva din acea scoala, fata probabil nu era in clasa cu ea, dar nu era nimic avea s-o intalneasca in pauze, nu? Printre sute de elevi, slabe sanse. In plus ea nu prea iesea din clasa, de frica celorlalti.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 10:04 am

-Si eu care credeam ca ai saisprezece ani , poate din cauza faptului ca arata asa de tanara si era copilaroasa dar asta o faci speciala si imi placea acest lucru ,raspunzand pe un ton amuzat ,mereu incercam sa ghicesc varsta unei persoane dar de cele mai multe ori greseam era bine sa ai un prieten aici , uneori ma cuprindea un sentiment de tristete si singuratate si poate de aceea nu prea mergeam la ore nu cred ca am fost la vreo ora aici .
-Si cum este aici adica la scoala?eram curioasa sa stiu daca am sa mai intalnesc persoane amabile ca si ea .
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 10:22 am

Saisprezece ani? Ar fi vrut ea, la personalitate ii dadeai opt sau noua ani , pentru ca se comporta precum un copil mic. Asa se invatase, chiar daca era considerata uneori ciudata.
-Naspa, colegii mei ma sperie, numai ciudati si nu vreau sa fiu rea, dar chiar sunt ciudati. Nici nu ma mir pentru o scoala precum asta. ofta lasand privirea in jos. Nu trebuia sa fie acolo! Era nevinovata, nevinovata! Stia asta, fusese autoaparare, ea era neindreptatita mereu, deci de ar fi ascultat-o cineva? De tinut minte "niciodata sa nu-ti crezi nici macar cei mai bun prieteni, te pot duce intr-un loc groaznic cu doar o propozitie".
-Tie cum ti se pare? intreba zambind cald.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 10:29 am

-Mie ,sincer sa iti spun eu nu am fost la nici o ora , prima data cand am venit aici ma-m simtit mai singura si abandonata decat cand stateam inchisa in casa parintilor cu usor ma-m obisnuit cu locul acest pentru mine totul era noua si am fost trimisa aici de ce ? pentru ca fugeam de acasa incercand sa uit trecutul nu eu eram vinovata.
-Da credeam ca ai saisprezece ani , adica ai fata copilaroasa si draguta si ai un comportament frumos adica nu esti tafnoasa sau cu nasul pe sus.
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 11:22 am

-Multumesc mult si tu pari super de treaba, deci o sa te leg de mine sa nu te pierd, cine stie pe cine mai intalnesc pe aici." isi duse o mana la ceafa zambind slab si apoi lua cana cu ciocolata in mana gustand din nou din acel lichid dulce-amarui. Ii adora gustul, defapt adora in mod egal laptele si ciocolata.
Parea nesimtita daca o intreba ce cauta acolo? Mai mult ca sigur da, caci probabil fata nu voia sa spuna, fiind ceva dureros pentru ea. Ofta, stiind ca din cauza "dragostei" ei, familia sa numai exista, isi freca pueril nasul.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 11:45 am

-Da chiar crezi asta , si eu as face acelasi lucru , poate intr-o zi o sa o pot duce sa ii prezint parisul , si sa ii arata lucrurile minunate pe care le-am vazut ,imi placea sa am pe cineva alaturi de mine cuiva caruia sa ii confesez toate lucrurile care ma supara si ma intristeaza si cel mai mult imi doream sa am un umar pe care sa plang si un prieten adevarat, poate ea putea fii acel prieten pierdut de mult pe care il asteptam in zilele ploioase .
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 7:50 pm

Zambi larg si continua sa guste din lichidul cald pana il termina, lasa cana pe o masuta si isi trecu mana pe la gura, stergandu-se, deobicei manca precum o purcica, era manierata, insa credea in libertatea ei, in plus era majora, mereu sacaia persoanele cu acest cuvant "majora", era si...? Si simtea ca poate sa faca orice, plus, se mai simtea si putin batrana.-Ce-ti place sa faci in timpul liber? intreba din curiozitate strangand jucaria in brate, deja prinse drag de ea, si avea sa doarma cu ea, daca Domnul Puffy nu era gelos, Puffy fiind o jucarie, normal, n-avea motive sa fie matura, deci se comporta asa, desi era ciudat la varsta ei.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeMier Oct 19, 2011 10:24 am

Tanara semana cu un copil micut si inocent , care tocmai primise un cadou de la parintii sai , observand ca aceasta aveea cateva pete de cicolata , dar se sterse repde parea o fata sincera si buna . Poate ca suferisera in trecut dar este singura care pare normala si cu picioarele pe pamant , nu te sperie sau se comporta ciudat.
- Pai sa citesc si sa cant , pai prea mare lucru nu faceam uneori stam toata ziua afara pe banca in parc si ascultam muzica
-Dar tie ce iti place?
Sus In jos
Kwon Soon-kyu

Kwon Soon-kyu


Mesaje : 68
Data de înscriere : 15/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 7:13 am

Ei? Ea nu facea decat sa doarma, sa leneveasca si sa stea in pat, ciudat~ toate erau aproape similare.Prefera sa nu faca nimic toata ziua decat sa se plimbe sau altceva.
"Pai..si eu citesc, dar nu chiar foarte des, dar nici rar,dorm mult, lenevesc, si imi iubesc patul, stii? Noi doi avem o relatie foarte stransa, de aceea imi e mila sa-l las singur in camera pentru a pleca la scoala." dadu afirmativ din cap, parand increzatoare in ea, se vedea ca glumeste , era si normal sa faca asta. Zambi intinzandu-si spatele, era trecut de unu noaptea, nu? Eh~ Ei nu prea-i era somn si daca se ducea la ea in camera se plictisea, asa ca prefera s-o toace pe fata la cap.
Sus In jos
Stephanie Hwang

Stephanie Hwang


Mesaje : 99
Data de înscriere : 16/10/2011

I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitimeJoi Oct 20, 2011 9:43 am

Era o persoana interesant si care spunea adevarul ,imi placea de ea chiar imi facea placere sa stau cu ea , eram amuzata la fraza fetei cu patul , si mie imi placea uneori sa stau in pat dar mai mult dadeam din picioare si ma moscoteam sau ma intorceam cand pe o parte cand pe alta .
- Si tu cum ai ajuns aici ? poate ca o deranjase aceasta intrebare dar nu puteam sa inteleg ce cauta aceasta aici cand era asa de cuminte si draguta cu cei din jur.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I can't sleep  Empty
MesajSubiect: Re: I can't sleep    I can't sleep  Icon_minitime

Sus In jos
 
I can't sleep
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Sleep Deprivation
» I Can't Sleep at Night

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sweet Paradise :: Camin. :: Dormitoare.-
Mergi direct la: