Sweet Paradise
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


If I told you my secret, you'd never look at me the same.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 I need a Hero

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Rachel K. O'Donnell

Rachel K. O'Donnell


Mesaje : 20
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 4:04 am

Si unde era eroul acela la care visa ea? Ah da o lasase cind auzise la ce fel de scoala se duce. Nu o lasase direct sa-i spuna : ' Gata s-a terminat totul, bby.' Ii spusese ca o sa-i scrie scrisori, ca o sa o viziteze, dar nimic. II trimisese doar o singura scrisoare in care ii spunea cit de deor ii este, apoi se pare ca dorul s-a stins si a aparut alta.

Ii vene sa plinga sa urle cind iss amintea cit de dulece era el. Romanasul acela o facuse sa devina alt om, dar nu a fost destul timp alaturi de ea ca sa o schimbe complet. Nu rupea scrisoare, nu o botise pina acum, nu. Era unica amintire desprea cea vara, despre acea tomana in care fusese linga el. Ura sa se indragosteasca. De cind ajunsese aici nici macara nu se gindise ca sunt baieti draguti, nu vroia sa auda de nimic.

Era in pauza de la miezul nopitii, pauza de ginduri. Firea ei creativa nu-i dadea pace nici o secunda. Isi lasase soarta in bataia vintului si pixul curgea usor lasind urme parfumate pe hirtia alba. Trebuia sa termine istoria pe care o incepuse de altfel nu mai avea scop in viata si iar se va aurnca de pe cladire.

De pe acoperis era o privelistae minuata la lumea adormita, insa acea priveliste nu o interesa pe acum. Inchise carnetul cu zgomt si-l puse alaturi. Treminase capitolul XX, nu mai avea idei.
Sus In jos
http://kaili.webs.com
Erik Hassenberg

Erik Hassenberg


Mesaje : 30
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 4:18 am

Bocancii aproape ii ieseau din picioare iar parul facial ii provoca o oarecare mancarime.Isi atinse fata si observa ca se certase cu sapunul si apa,dar nu conta. Isi trecu o mana prin parul ciufulit,urcand scarile incet,plin de lene. Ii era frig,dar nu mai conta. Doza de bere avea sa il incalzeasca,sau mai bine zis continutul ei. Nu vedea nimic,scara era intunecata. Se izbi cu tampla de usa,injurand scurt,apoi o deschise.Acoperis.

Arunca priviri scurte,observand o fata intr-un colt al acoperisului,cu un carnet. Judecand dupa look,era emo. Nimic nou,se luase la harta cu alte trei ''colege'' de ale ei in urma cu aproximativ jumatate de ora deoarece una din ele il luase la rost pentru ca o calcase pe picior ''din greseala''.Ii faceau scarba majoritatea.Lasi,lipsiti de sens in viata,sinucigasi patetici care gaseau satisfactia in durere si se numeau ''emo'',nu masochisti. Scarbos

Se aseza langa ea,fara a scoate vreun sunet. Nu era acoperisul ei sau al lui,aveau sa il imparta,asa cum era normal. Isi indrepta spatele,lipindu-l de ciment. Desfacu doza de bere,lasand lichidul sa ii alunece pe gat. Nu scoase nici un sunet. Isi indoi genunchiul,inhaland parfumul lasat de pielea tinerei. Ganduri negre,fetito? intreba.
Sus In jos
Rachel K. O'Donnell

Rachel K. O'Donnell


Mesaje : 20
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 4:50 am

Incetul cu incetul gindurile alunecau de la inger la demon, de la iubit la familie. Ii ura atit de tare incit nu ar fi vrut sa-i vada nici la inmormintarea ei. Auzise usa trintindu-se si ceva care semana cu o injuratura. Tresarise putin si nimic mai mult. Nu mai reactiona la nici un sunet pe care-l facea "intrusul'. Nu o interesa absolut de loc cine era, ce facea, era important sa nu o deranjeze.

Inchise ochii pentru ai redeschide si pentru a avedea cit de frumoasa era nula in acea seara. O fi fost luna frunoasa, o fi fost atragatoare, dar era rece exact asa cum era si Rachel. Nu se stia sigur cine pe cine copiase Luna pe Rachel sau invers.

Se supara cind ii auzise intrebarea, spera sa nu fie deranjata. Nu putea sa catalogheze dupa un anumit tipaj gindurile. Nu am idee. Sunt niste ginduri ordinare, pe care le are fiecare.
Sus In jos
http://kaili.webs.com
Erik Hassenberg

Erik Hassenberg


Mesaje : 30
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 5:05 am

Nu cred Se ridica in capul oaselor,aprinzandu-si o a doua tigara,luand o a doua gura de bere. Nu il deranja sa stea langa ea si sa ii explice teoria ratiunii pure pentru ca,la urma urmei,avea nevoie de un companion cel putin atata timp cat doza era plina si pachetul avea tigari. Isi indoi ambii genunchi,sprijinindu-se cu putere pe talpi,incordandu-si coapsele.O privi. Interesanta.

Nu toti gandim la fel. Nu toti trecem prin aceleasi lucruri. Fiecare avem povesti diferite. Mai socante decat altele dar tocmai acest lucru era sarea si piperul societatii in care traiau sau mai bine spus al locului. Facuse ceva urat,la fel ca si el. Nu era nimic nou,nu era nimic special. Singura diferenta era modul si motivul. Amandoi se auto-distrusera,in timp. Era ceva normal pentru cei ce se aflau in acel loc.
Sus In jos
Rachel K. O'Donnell

Rachel K. O'Donnell


Mesaje : 20
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 5:38 am

Nu o interesa ce cred altii despre ea de cind ajunsese in academie. Stia foarte bine ca aptitudinile ei nu se vadeau acolo. Era destepta, asa cum rar se intimpla se credea cea mai buna si n-a acceptat cind s-a ivit unul mai bun. Inca de cind umbla la o scoala normala avea impulsul de a le face rau concurentilor. Toti i-au prezisi un viitor stralucit in domeniiul biologiei, medicinei, dar parintii au privat-o de asta. Trebuiau sa-i dea pace.
Vrei sa afli povestea mea? Este ce mai pufoasa dintre toate. Stia ca aici se aflau persoanele care au savirsit crime odioase.

Nu vroia sa-si aminteasca nimic din ceea ce a fost inainte de a ajunge aici si inainte de a se indeparta considerabil de familia ei. Nu era tocmai cea mai placuta istorie din viata ei. I se spunea nebuna, posedata si intr-o zi era cit pe ce sa-si stranguleze sora mai mica. Poate asta fusese picatura care umpluse paharul, poate din acea cauza fusese trimisa acolo, lasata in voia sortii. Nu se mai intresa nimeni de ea, nu le pasa daca era vie sau daca zburase de pe acoperis in prima noapte.
Sus In jos
http://kaili.webs.com
Erik Hassenberg

Erik Hassenberg


Mesaje : 30
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 5:47 am

Imi plac lucrurile pufoase.spuse el,intinzandu-i pachetul cu tigari in caz ca ar fi vrut sa se serveasca,unindu-si genunchii. Se ridica apoi,apropiindu-se de marginea acoperisului. Inca putin si-ar fi cazut,inca putin si-ar fi murit. Dar nu-i pasa. Nu el era cel care avea probleme,ci ea. Lui i-ar fi fost indiferent daca ar fi murit. El nu regretase nimic,nu ii pasa de nimeni. Sigur are legatura cu zborul. Altfel de ce s-ar afla acolo,pe acoperis?

Arunca tigara in gol,privind-o pana cand in final atinse solul. Asa ar fi putut sa fie si ea,daca s-ar fi hotarat. Nu avea sa o strezese,prea mult. Fa-o daca vrei dar ce dovedesti cu asta? Ca esti o lasa. Nu,tu vrei sa fii puternica. Asa ca strange-ti aripile,papusa. Ii zambi scurt,considerand ca probabil intelesese ce vroia sa ii spuna,ce vroia sa o invete.
Sus In jos
Rachel K. O'Donnell

Rachel K. O'Donnell


Mesaje : 20
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeDum Oct 16, 2011 7:17 am

Incepu sa rida. Acum intelesese ca vroia el sa zica. Interesant, oare oamenii vin pe acoperis doar ca sa zboare in jos? De fapt in acel loc se aflau atit de multi ciudati incit nu prea avea de ales. Nu venise acolo pentru un zbor stupid de citeva secunde si moartea sa aplaude la final. Aripile mele sunt strinse la loc sigur in rucsacul meu. Nu am venit aici pentru zbor. Nu prea o interesa faptul ca va fi considerata o mincinoasa. Chiar avusese nevoie de o escapada in lumea nocturna. Ura sa fie actor si viata ei sa fie o piesa de tetru, iar moartea specatorul cel mai fiedel care apaluda cu atita inflacarare la final.

Cu parere de rau asta era, nu putea sa schimbe nimic. Se apropiase de marginea acoperisului. Arunca o privire in joas si facuse citiva pasi in spate. Nu se temea de inaltimi, nu se speriase de nimic, doar ca nu iubea privelistea de jos. Era mult prea simplu sa zbori. Si ce spuneai despre lucrurile pufoase?
Sus In jos
http://kaili.webs.com
Erik Hassenberg

Erik Hassenberg


Mesaje : 30
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 3:48 am

Incepu sa rada. Se aseza din nou,trecandu-si picioarele peste margine.Picioarele ii atarnau de la genunchi in jos. Isi mai aprinse o tigara,cea cu numarul trei. Ii auzi ultima intrebare,fiind de acord sa ii raspunda. Ti se potrivesc lucrurile pufoase. Esti atat de roz Pentru o emoida asta ar fi fost egala cu o injuratura de mama,dar lui ii prea pasa. Nu ar fi avut tupeul sa il impinga si nici un motiv prea bine stabilit. Dar mai ales n-ar fi avut forta fizica necesara pentru a-l face sa se izbeasca de pamant ca o clatita.

El nu era adeptul nici unui stil.El era el si atat. Cu bune si rele,calitati si defecte. Nu avea complexe de inferioritate. Chipul lui era ok,il vedea zilnic in oglinda din baie. Inteligenta lui era peste cea obisnuita. si atata timp cat aveau sa exista tigari si sticle de alcool lumea lui avea sa fie perfecta,nu?Nu?Ba da. Scuze. Deci,pentru ce ai veniti aici tu-cea-a-carui-nume-nu-il-cunosc? Da' nici ca-l interesa ca ea sa se identifice.
Sus In jos
Rachel K. O'Donnell

Rachel K. O'Donnell


Mesaje : 20
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeLun Oct 17, 2011 10:48 am

Facuse citeva ture micute prin preajma lui tot aruncindu-si privirea de cristal in zare. Nu era roz...nu purta nimic roz, inafara de o panglica subtire. Panglica roza alaturi de cea neagra de pe mina erau unicul semn ca se interesa si semi-aplica stilul de viata Emo. Am avut nevoie de o escapada in lumea nocturna. E o crima?

Strimba din nas cind el zise fraza cu tu-cea-a-carui-nume-nu-il-cunosc. Nu-i placea sa se prezinte. Pur si simplu nu stia care nume sa-l utilizeze. Rachel Kaili....preferabil al doi-lea. Ura numele Rachel, era al mamei ei, dar ce avea sa faca? I l-au dat il poarta.

Nu prea o interesa cum se numeste el, dar nu ar fi fost impotriva daca se prezenta. Era atit de indiferenta, inchisa in carapacea ei, atit de independenta incit uneori i se parea ca nu avea nevoie de lumea inconjuratoare. Se eliberase de acea legatura dintre ea si comunitate. Avea nevoie de comunicare, doar ca nu in fiecare zi.
Sus In jos
http://kaili.webs.com
Erik Hassenberg

Erik Hassenberg


Mesaje : 30
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 4:12 am

Erik. Nimic iesit din comun,foarte obisnuit. Bleah. Se parea deci ca amandoi fusesera adusi in acel loc doar de o plimbare nocturna. Se apleca putin,luand doza de bere pe care o goli si o arunca in jos,lasand-o in cadere libera. Tare s-ar mai fi bucurat dac-ar fi cazut in teasta cuiva,dar probabil ca n-avea sa se intample deoarece nici naiba nu umbla prin curte la o asemenea ora.In fine.

De ce te-au adus aici? Asta vroia sa afle cu adevarat. Avea nevoie de motivele fiecaruia,avea nevoie sa stie cu cine avea de-a face. Intalnise multi violatori,majoritatea pedofili. Plus adolescenti scapati de sub control sau care traisera adevarate drame si isi ucisera parintii si fratii,cautand acum un lider,care culmea,avea sa fie chiar el. Nu ca nu i-ar fi placut dar sa fii conducator peste o gloata de pustani plini de hormoni si ganduri teribiliste nu prea suna a bine. Kaili nu era nici prima,nici ultima emo pe care o vazuse de cand se afla acolo dar oricum stilul lor i se parea o moda trecatoare. Nu era treaba lui dar trebuia sa isi dea si el cu parerea,macar fata de sine insusi caci nu le-ar fi zis nimic in fata. Nu pentru ca nu avea curaj,ci deoarece vroia sa evite sa mai comita o a doua crima.
Sus In jos
Rachel K. O'Donnell

Rachel K. O'Donnell


Mesaje : 20
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 7:55 am

Se asezase pe suprafata de beton care fusese cercetata la inceput de talpile ei. Incalatamintea fetei zacea undeva intr-un colt din apropiere. O briza usoara initiniase un joc cu parul ei ondulat, dar il terminase mult mai repede decit se asteptase Rachel Kaili.

Era o intrebare care trebuia sa apara mai devreme sau mai tirziu. Ei nu-i placea sa auda istoriile celorlalti, erau prea crude pentru ea. Avind imaginatia bogata ii apareau in fata toate acesta imagini si o cutremurau din interior. Nu se temea de moarte, nu se temea de duere, de nimic, doar ca un atac psihologic era mult mai greu de suportat decit unul fizic.

Eram cindva micuta fetita geniala. Unicul minus al meu era competitivitatea, nu suportam concurenta si transformasem viata intr-o lupta continua pentru locul de frunte. Eram gata sa fac orice pentru cistig, dar mereu sunt si praguri pe care nu le treci atit de usor. Am cedat la prima palma si eram cu un picior pe lumea cealalta cind m-au gasit si m-au salvat. Din cauza tentativelor nenumarate de siucidere la fiecare esec m-au si trimis aici. O spuse atit de usor, istoria asta parea atit de pufoasa incit ii venea se vrese.

Chestia cu sinuciderea nu este din cauza stilului Emo pe care l-am adoptat, nu ma conduc dupa toate regulile lor. Nu sunt un Emo complet si nicic nu voi fi. Nu vroia sa afle istoria lui, nu avea nevoie de inca un atac psihologic cauzat de o situatie reala, dar nu avea sa-i inchida gura daca incepea.
Sus In jos
http://kaili.webs.com
Erik Hassenberg

Erik Hassenberg


Mesaje : 30
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeMar Oct 18, 2011 8:10 am

Pufos,intr-adevar. Un biet copil care sarise de pe fix la prima greseala. O fire slaba,o fire care nu suporta loviturile vietii. O contradictie vie,o masca vie. Nu gasea nimic placut sau impresionant in natura ei,dar totusi nu vroia sa o lase asa. Frumos. Si ... simplu. Nu ai ce caut aici,in cel mai rau caz te-as fi trimis la un psiholog,hai doua saptamani la nebuni,cel mult. Nu intelegea cum o fata care nu facuse nimic rau ajunsese aici,iar el care savarsise o crima nu putrezea in inchisoare ci intr-o camera frumos amenajata din acel institut. Ce ironic!

Aprinse inca un chibrit,apropiindu-l de chipul ei.Nu vroia sa o arda,sa o sperie sau sa o faca sa il urasca. Doar sa ii vada culoarea ochilor,sa vada inauntrul ei. Verdele ochilor lui se lipi pentru o clipa de irisul ei albastrui. Imi pare tare rau pentru tine. Se simtea vinovat,de parca libertatea lui aparenta era oferita in schimbul incarcerarii ei. Era ca si cum ar fi facut schimb de pedepse. Era ca si cum se sacrificase.
Sus In jos
Rachel K. O'Donnell

Rachel K. O'Donnell


Mesaje : 20
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeMier Oct 19, 2011 5:27 am

Afisa un zimbet amar si putin ironic. Da era nedrept, dar parintii ei au crezut ca mai rau decit ceea ce a facut nu se poate. Ei fiind obisnuiti cu familiile model din care provin, fiind obisnuiti cu un comportamen angelic normal ca a fost trimisa intr-un loc plin de demoni curati la prima greseala. Ce ziceau ei cind au trimiso acolo? Ah da ca o fac pentru binele ei, ca o iubesc si ca vor sa o ajute in realitate, insa au dorit doar sa scape de persoana care le pata reputatia.

Nu ai de ce sa-ti para rau, nu esti tu acela care m-a trimis aici. Era o forma, o fraza pe care o arunca fiecarui care o compatimea. O mica vraja a realitatii plutea in vazduh. Se vedea cum aburii de caldura se ridica in atmofera, iar o raceala enervanta pune stapinire pe atmofera terestra.

Ura cu desavirsire schimbarile de temperatura, mai ales cind acestea se petreceau foarte brusc. Ii inghetasera picioarele si fusese nevoita sa-si incalte ghetele. Se racise foarte repede si ea incepea sa tremure.
Sus In jos
http://kaili.webs.com
Erik Hassenberg

Erik Hassenberg


Mesaje : 30
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeMier Oct 19, 2011 5:37 am

Cam aiurea,nu? S-a facut frig si... Nici nu stia ce-ar mai fi putut sa-i spuna. In fond,era nevoie de ceva mai mult decat un dialog formal desi era clar ca ea cu un astfel de limbaj era obisnuita. Totusi,trebuia sa se gandeasca la posibilitatea de a o apropia de el,cumva. O observa in clipa in care se incalta,la fel ca si tremurul pe care o cuprinse. Ii era frig,la fel ca si lui,dar ce mai conteaza ce simti tu cand ea are nevoie de ajutor. ... tine asta. Ii aseza haina lui pe umeri,considerand ca era mai bine sa ii tina ei de cald. Dar o simpla bucata de material nu avea sa rezolve nimic asa ca pur si simplu ii atinse spatele,impingand-o usor in directia usii. Doar n-o sa stai toata seara aici,nu? Ce-ai zice sa bem un ceai? Nu era obisnuit sa invite pe cineva pentru a ii tine companie dar orice avea un inceput.
Sus In jos
Rachel K. O'Donnell

Rachel K. O'Donnell


Mesaje : 20
Data de înscriere : 16/10/2011

I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitimeMier Oct 19, 2011 6:27 am

Simti o bucata de material ce se scursese usor pe linga miinile ei si acaparase umerii catifelati si semi-inghetati. Asta era ceva avind in vedere faptul ca bluza ei era subtire si minicile nu acopereau nici macar coatele. O rafala de vint infoaiase praful de peste tot ridicind in aer bucatele de hirtie ce statusera pina acum undeva in tufele de linga peretele blocului. Carnetul ei se deschise la o pagina alba. Cind cazuse primul strop de ploaie pe hirtie au inceput sa para litere. Il inchise inapoi de indata ce citise tilul paginii, nu vroia ca domnul Erik sa stie mai multe decit se cuvine. Il ridicase de jos si simti impinsatura usoara a lui spre usa.

Poate o sa ma ia vintul si o sa ma duca departe de locul acesta, trebuie sa-mi incerc norocul. Zimbi cind isi auzise comentariul timp. Un ceai ar fi fost bun, doar ca ea se impaca mai bine cu baututrile pe baza de cafea. Auzise ca o ceacsa de ceai avea mai multa cofeina decit una de cafea. Un mit apropae real.

Nu iubea socializarea, scarpinatul limbii si alte chestii de genul acesta. Era obisnuita sa stea in lumina singuratatii. Suna bine.
Sus In jos
http://kaili.webs.com
Continut sponsorizat





I need a Hero Empty
MesajSubiect: Re: I need a Hero   I need a Hero Icon_minitime

Sus In jos
 
I need a Hero
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sweet Paradise :: Grandston Academy. :: Acoperis.-
Mergi direct la: